Bartosz Czechowicz | 13 października 2018, 19:10

Mate 20 i Mate 20 Pro - wyciekły polskie ceny nadchodzących flagowców Huawei

Prezentacja odbędzie się 16 października. Huawei jest już na ostatniej prostej przed premierą swoich nowych flagowców z serii Mate, modeli Mate 20 i Mate 20 Pro, a tymczasem w sieci pojawiły się właśnie polskie ceny urządzeń. Jest drogo, chociaż wszystko wskazuje na to, że Chińczycy nie wywołają w sieci takiej burzy, jak firma Apple po premierze najnowszych iPhone'ów.

Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu Android.com.pl, wynika, że nadchodzące smartfony Huawei mają kosztować odpowiednio 2999 i 4299 zł. Takie ceny są w zasadzie standardowe dla sprzętu z segmentu high-end, jednak trudno nie zauważyć, że wariant Pro kosztuje dużo więcej od swojego poprzednika - Mate 10 w Wielkiej Brytanii startowo został wyceniony na kwotę  699 euro (telefon nigdy nie trafił do oficjalnej, polskiej dystrybucji), podczas gdy Mate 10 Pro kosztował 3499 zł, a w przedsprzedaży była do niego gratisowo dołączana kosztująca około 600 zł kamera EnVizion 360.

Sprawdź ranking najpopularniejszych smartfonów!

Najmocniejszym punktem nadchodzących flagowców Huawei ma być Kirin 980, który będzie drugim, zaraz po układzie Apple A12 Bionic, komercyjnie dostępnym chipem bazującym na 7-nanometrowej litografii. Odświeżony chip nie jest jednak wszystkim, co zaoferują nam nowe smartfiny Huawei; za kulisami mówi się też o dużych ekranach AMOLED, 6/8 GB pamięci RAM, kilku aparatach fotograficznych wspomaganych mechanizmami sztucznej inteligencji i bateriach o pojemności znacznie przekraczającej 4000 mAh. Mówiąc krótko, możemy mieć do czynienia z jednymi z najlepszych konstrukcji na rynku.

Źródło: android.com.pl