Bartosz Czechowicz | 13 października 2018, 19:31

HTC Exodus zadebiutuje już 22 października

O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. W maju pisaliśmy, że HTC przygotowuje swojego pierwszego smartfona z techniką... blockchain. Firma ujawniła wtedy, że sprzęt zadebiutuje pod nazwą Exodus, ale do tej pory nie znaliśmy daty jego premiery. Do tej pory, ponieważ producent wrzucił właśnie od sieci krótkie wideo, które jednoznacznie sugeruje, że nowy model zostanie pokazany już 22 października.

Kilka miesięcy temu poinformowaliśmy, że urządzenie ma działać pod kontrolą Androida, pozwoli na pracę z tzw. zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps) i trafi na rynek z zainstalowanym, uniwersalnym portfelem dla cyfrowej gotówki. Dowiedzieliśmy się wtedy także, że każdy smartfon z tej rodziny ma być węzłem natywnej, planowanej przez producenta sieci blockchain, co ułatwi handel kryptowalutami wśród klientów firmy, a jeśli chodzi o obsługiwane protokoły, to należy spodziewać się wsparcia dla takich rozwiązań jak chociażby bitcoin, lightnin, ethereum oraz dfinity. Specyfikacja techniczna modelu Exodus wciąż wprawdzie pozostaje tajemnicą, jednak byłbym bardzo zdziwiony, gdyby okazało się, że sprzęt nie jest typowym przedstawicielem segmentu premium (6/8 GB pamięci RAM, Snapdragon 845, duża bateria).

Ile dokładnie ma kosztować HTC Exodus? Cóż, za kulisami mówi się o około 1000 dolarów, jednak to tylko niepotwierdzone plotki. Niestety, nie wiemy, czy i kiedy urządzenie trafi do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Trudno też przewidzieć, z jak dużym zainteresowaniem może się ono spotkać.

Źródło: htc