Adrian Kotowski | 18 października 2018, 14:00

Płyty główne Biostara z chipsetami Intel 300 kompatybilne z procesorami Core 9. generacji

Tajwańczycy w końcu się obudzili. Biostar poinformował dzisiaj, że wszystkie jego płyty główne wyposażone w chipsety z serii Intel 300 otrzymały już biosy zapewniające zgodność z chipami Core 9. generacji. Przygotowanie odpowiednich aktualizacji firmware zajęło przedsiębiorstwu sporo czasu, bo konkurencja już od kilku tygodni oferuje pełną kompatybilność z nową serią procesorów.

Nie można jednak narzekać na Biostara, bo oficjalnie jednostki Core 9000 i tak jeszcze nie trafiły do sklepów. Posiadacze płyt głównych tego producenta otrzymali więc aktualizacje na czas. Na załączonej poniżej liście zamieściliśmy wszystkie modele z linkami prowadzącymi do odpowiednich wersji biosów.

Biostar RACING Z370GT6

Część z wymienionych wyżej konstrukcji, takich jak choćby kosztujący około 500 zł model Biostar Z370GT6, powinniście bez problemu znaleźć w polskich sklepach. Co ciekawe, Biostar nie zaprezentował jeszcze oficjalnie żadnych nowych modeli płyt wyposażonych w chipset Z390. Pod tym względem firma jest więc daleko w tyle za swoimi konkurentami, którzy najczęściej wprowadzili po kilka modeli z tym układem logiki.

Źródło: prasowe