Bartosz Czechowicz | 1 grudnia 2018, 20:49

Anthem w dniu premiery bez trybu cross-play

To spore rozczarowanie. Sony końcem września poinformowało, że posiadacze konsol PlayStation 4 będą mogli korzystać z trybu cross-play. Na podobną rozgrywkę pozwalają Xboksy, więc w sieci szybko pojawiły się przypuszczenia, że w przyszłości wszystkie tytuły z opcją multiplayer mogą umożliwiać rozgrywkę międzyplatformową. Niestety, czas nieco ostudzić nasze zapędy.

Już od dłuższego czasu wiadomo, że BioWare pracuje nad nową marką o nazwie Anthem. Gra ma być trzecioosobową, kooperacyjną strzelaniną z elementami typowymi dla tytułów z gatunku RPG, a jej akcja będzie toczyć się w klimatach science-fiction. Anthem oczywiście wyjdzie na wszystkie duże platformy, a więc na PC-ty, konsole PlayStation 4 oraz modele z rodziny Xbox One. Nietrudno domyślić się, że dużo osób miało nadzieję, że gra pozwoli na rozgrywkę w trybie cross-play.

Teraz wiemy, że, przynajmniej startowo, do niczego takiego nie dojdzie. Mark Darrah, jeden z twórców tego tytułu, ujawnił tę informację na Twitterze, jednocześnie podkreślając, że odpowiednia opcja nie pojawi się w grze w dniu jej premiery. Dlaczego? Nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że zabawą międzyplatformową jest zainteresowane BioWare, ale producent czeka jeszcze na odpowiednie zgody ze strony Sony oraz Microsoftu.

Źródło: ubergizmo