Bartosz Czechowicz | 2 grudnia 2018, 10:36

Adobe Analytics: Nintendo Switch było najlepiej sprzedającą się konsolą w Cyber Monday

Japończycy mogą odtrąbić kolejny sukces. W sieci pojawiły się właśnie dane z Adobe Analytics dotyczące wyprzedaży organizowanych w Stanach Zjednoczonych z okazji Cyber Monday. Statystyki pokazują, że w tym dniu najlepiej sprzedającą się konsolą w USA był model Nintendo Switch. Konkurencyjne urządzenia, PlayStation 4 i Xbox One, nie znalazły się nawet w zestawieniu pięciu najbardziej rozchwytywanych produktów.

Z udostępnionych przez Adobe Analytics materiałów wynika, że w Cyber Monday Amerykanie najchętniej kupowali zabawki Fingerlings i L.O.L Surprise. Na trzecim miejscu w rankingu znalazła się natomiast konsola Nintendo Switch, podczas gdy ostatnie dwie pozycje zajęły laptopy firm Dell i Apple oraz telewizory od LG. Statystyki oczywiście dotyczą tylko jednego kraju, ale trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o naprawdę ogromnym runku. Adobe nie podaje, ile dokładnie konsol udało się sprzedać, jednak można założyć, że było ich naprawdę sporo.

Nintendo Switch - sprawdź aktualne ceny

Podsumowując, Nintendo Switch zalicza kolejny, istotny sukces. Co ciekawe, konsola cieszy się dużym zainteresowaniem nawet pomimo stosunkowo słabej specyfikacji technicznej i małej bazy dostępnych gier.

 

Źródło: nintendolife