Bartosz Czechowicz | 2 grudnia 2018, 15:18

Intel prawdopodobnie przygotowuje procesory bez iGPU

Czy możemy spodziewać się obniżki cen? Intel przygotowuje się do premiery nowych procesorów z rodziny Core. Układy nie zostały jeszcze zapowiedziane, ale nieoficjalne informacje na ich temat pojawiły się właśnie na jednym z tajwańskich forów. Przecieki sugerują, że "niebiescy" przygotowują sporą zmianę w swojej ofercie.

Z krążących po sieci materiałów wynika, że wśród nowych jednostek znajdą się modele Core i9-9900KF, Core i7-9700KF, Core i5-9600KF, Core i5-9400F, Core i3-9350KF oraz Core i3-8100F. "K" w nazwie oczywiście oznacza odblokowany mnożnik, ale czym jest tajemnicze "F"? Tajwańczycy twierdzą, że producent będzie w ten sposób oznaczał specjalne wersje swoich procesorów, które nie zostaną wyposażone w moduł iGPU. Brak zintegrowanej karty graficznej może nie tylko obniżyć ceny nadchodzących układów, ale także przyspieszyć ich proces produkcyjny.

Sprawdź aktualne ceny procesorów Intela!

Niestety, w sieci brakuje obecnie szczegółów dotyczących daty premiery i cen nadchodzących CPU. Miejmy tylko nadzieję, że Intelowi uda się w końcu zapewnić odpowiednią podaż i posiadacze PC-tów, którzy muszą szybko zmodernizować swój sprzęt, nie będą praktycznie zmuszeni do zakupu procesorów AMD. Ryzeny oczywiście zbierają dobre recenzje, jednak trudno nie zauważyć, że na rynku zdecydowanie przydałoby się trochę więcej konkurencji.

Źródło: opracowanie własne