Bartosz Czechowicz | 2 grudnia 2018, 15:55

Strategy Analytics: w przyszłym roku Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą na rynku

To całkiem prawdopodobne. Switch, najnowsza konsola Nintendo, już od dłuższego czasu może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży. Urządzenie świetnie sobie radzi na rynku pomimo stosunkowo słabej specyfikacji technicznej i małej bazy gier. Tymczasem analitycy twierdzą, że dobrą passę następcy modelu Wii U możemy dopiero zobaczyć.

Według raportu przygotowanego przez Strategy Analytics Nintendo Switch powinno w przyszłym roku rozejść się w 17,3 mln egzemplarzy. Oznacza to, że sprzęt w tym okresie zostanie najszybciej sprzedającą się konsolą na rynku - zgodnie z tym samym raportem duet PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro w 2019 roku ma bowiem trafić do 17,1 mln osób, podczas gdy urządzenia z rodziny Xbox One znajdą około 10 mln nabywców. Switch to oczywiście dużo nowsza konsola, więc powinien sprzedawać się szybciej, ale takie prognozy i tak robią spore wrażenie, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę niszowość następcy Wii U.

Niska popularność Xboksów może być spowodowana małą liczbą dostępnych na te urządzenia tytułów ekskluzywnych. Przegrana Sony, jeśli faktycznie do niej dojdzie, najprawdopodobniej będzie zaś wynikiem braku zapowiedzi kolejnych, dużych gier na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro - Japończycy poinformowali już, że w tym roku nie zorganizują imprezy PlayStation Experience, a w przyszłym roku nie wezmą udziału w targach E3, co jest praktycznie równoważne z brakiem ważnych premier.

Źródło: ubergizmo