Bartosz Czechowicz | 2 grudnia 2018, 16:45

Xiaomi i Ikea ogłaszają współpracę

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Xiaomi, będące jednym z największych producentów smartfonów na świecie, ogłosiło właśnie, że będzie współpracować z... Ikeą, czyli popularnym dostawcą wyposażenia domu. Na czym dokładnie ma polegać kooperacja obydwu przedsiębiorstw?

Xiaomi na naszym rynku kojarzy się głównie ze smartfonami o bardzo dobrym stosunku ceny do możliwości, ale warto wiedzieć, że Chińczycy mają w swojej ofercie także inne produkty. Firma sprzedaje również laptopy, telewizory, różnego rodzaju drobną elektronikę oraz urządzenia mogące wchodzić w skład internetu rzeczy. To właśnie ta ostatnia kategoria sprzętu interesuje Ikeę. Współpraca obydwu producentów ma mieć na celu spopularyzowanie rozwiązań Xiaomi dla tzw. inteligentnego domu. Co ciekawe, kooperacja będzie mieć charakter globalny.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Czy partnerstwo oznacza, że już niedługo w lokalnej Ikei kupimy czujniki albo urządzenia do sterowania pracą domowego sprzętu od Xiaomi? Niewykluczone. Niestety, obecnie nie wiadomo, gdy, kiedy i za ile producent mebli będzie oferował rozwiązania Chińczyków. Istnieje cień szansy, że w sklepach mogłyby też pojawić się promowane przez przedsiębiorstwo telefony, ale nie oszukujmy się - to raczej mało prawdopodobny scenariusz.

Źródło: bankier