Joachim Snoch | 2 grudnia 2018, 16:58

Blizzard ma ujawnić liczne projekty ze świata Diablo w przyszłym roku

Ostatnio wielkie firmy i znane marki nie mają szczęścia. Bethseda walczy wciąż z wizerunkowymi problemami dotyczącymi Fallouta 76. Podobnie zresztą jest w przypadku Blizzarda, który miał swój koszmar podczas BlizzCon, kiedy to ujawniono, że nie powstanie na razie „normalne” Diablo, a tylko wersja na komórki.

Firma cały czas jest na etapie gaszenia pożaru i kontroli uszkodzeń. Prawdopodobnie nikt w Blizzardzie nie podejrzewał, jaka będzie skala negatywnych reakcji na ogłoszenie Diablo Immortal. Mleko się jednak wylało i teraz firma robi, co może, by zapewnić swych dawnych klientów, że nie ma się o co martwić.

Blizzard zapewnia teraz, że cały czas myśli o marce Diablo i w ciągu najbliższego roku będzie w stanie podzielić się kilkoma projektami skupionymi wokół tej marki. Jak podaje firma, planów dotyczących Diablo jest wiele, podobnie jak dotyczą one licznych projektów. Na razie jednak firma nie chce o nich mówić, a... pokazać. Tyle że zajmie to nieco czasu. Tak czy inaczej, gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Diablo III na PC

Warto przy okazji przypomnieć, że Blizzard nigdy nie zamierzał ogłosić Diablo 4 podczas BlizzConu. Taka plotka szybko została zdementowana przez firmę. Teraz jednak okazuje się, że jest kilka projektów dotyczących Diablo. Na szczegóły trzeba będzie jednak poczekać przynajmniej kilka miesięcy.

Źródło: Ubergizmo