Adrian Kotowski | 4 grudnia 2018, 13:42

Bethesda wyśle płócienne torby nabywcom edycji kolekcjonerskiej Fallout 76

W końcu jakaś rozsądna decyzja. Bethesda poinformowała, że wymieni torby dołączane do edycji kolekcjonerskiej gry Fallout 76 na takie, jakie prezentowano w materiałach prasowych. Firma ugięła się pod naporem krytyki graczy, którym nie spodobało się, jak podmiot potraktował swoich najbardziej oddanych fanów wydających ponad 200 dolarów na kolekcjonerkę.

Fallout 76 to niekończące się pasmo porażek na właściwie każdym poziomie, zaczynając od jakości gry, na działaniach marketingowych kończąc. Nie tak dawno informowaliśmy Was, że Bethesda została wzięta na celownik przez osoby, które nabyły edycję kolekcjonerską nowego Fallouta. Wszystko za sprawą torby wchodzącej w skład zestawu, której wygląd i jakość nie odpowiadały temu, co w swoich materiałach prezentował wydawca.

Fallout 76 - ceny wersji PC

Klienci otrzymali torby z nylonu, zamiast wersji płóciennych. Nabywców kolekcjonerek rozsierdziło tłumaczenie Bethesdy, która stwierdziła, że zmiana materiału została wymuszona kosztami wyprodukowania tego elementu zestawu oraz brakiem samego materiału (!). Równocześnie do sieci trafiły zdjęcia wysokiej jakości plecaków, które otrzymali niektórzy youtuberzy, co przelało czarę goryczy. Na szczęście firma zmieniła zdanie i wymieni nylonowe torby na płócienne wszystkim osobom, które wyślą odpowiednie zgłoszenie.

By uzyskać płócienną torbę należy przejść na tę stronę, z dostępnych tematów wybrać Power Armor Edition Bag Replacement Request Form i uzupełnić wszystkie wymagane dane. Co ważne, zgłoszenie należy wypełnić do 31 stycznia 2019 roku, a wysyłka paczek ma nastąpić najszybciej jak to tylko możliwe. Należy pochwalić Bethesdę za reakcję, choć jesteśmy przekonani, że gdyby nie nagłośnienie sprawy w mediach, to firma pozostałaby przy 500 atomach (waluta w grze) rekompensaty, którą początkowo oferowała.  

Źródło: Twitter