Bartosz Czechowicz | 4 grudnia 2018, 20:32

Huawei otworzy sklep w Polsce

Będzie to drugi taki punkt firmy w Europie. Huawei przygotowuje się do otwarcia swojego pierwszego sklepu w Polsce. Chińczycy zdecydowali, że najlepszym miejscem dla tego typu placówki będzie warszawskie centrum handlowe Arkadia. Kupujący będą mogli odwiedzić salon już 15 grudnia.

Jeszcze kilka lat temu mało kto przypuszczał, że Huawei ma szanse zostać jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Tymczasem firma już od jakiegoś czasu odważnie rywalizuje z takimi przedsiębiorstwami jak Samsung czy Apple, a niektórzy przypuszczają, że w 2020 roku może ona sprzedać więcej telefonów niż twórcy sprzętu z linii Galaxy. Urządzenia Huawei wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości i to dzięki temu Chińczycy przegonili konkurencję w postaci takich marek jak HTC, Sony czy LG.

Sprawdź, ile kosztują starsze, high-endowe smartfony Huawei (ich ceny powinny teraz spadać):

Promowane przez producenta smartfony cechują się bardzo dobrą dostępnością w Polsce, ale otwarcie u nas drugiego w Europie salonu firmy oznacza, że nasz rynek ma dla przedsiębiorstwa duże znaczenie - niewykluczone więc, że w przyszłości pojawią na nim także mniej znane urządzenia Chińczyków. Niestety, obecnie nie wiadomo, czy w dniu uruchomienia sklepu będziemy mogli liczyć na jakieś specjalne obniżki cen. Tajemnicą pozostaje także planowany przez firmę asortyment.

Źródło: opracowanie własne