Bartosz Czechowicz | 4 grudnia 2018, 20:49

Eurogamer: Nintendo co roku będzie wprowadzać na rynek kolejną Zeldę

Jeśli to prawda, to firma może znaleźć sposób na szybkie zwiększenie sprzedaży Switcha. Nintendo ma poważne plany wobec serii The Legend of Zelda - informuje serwis Eurogamer. Z przekazanych przez portal materiałów wynika, że Japończycy chcą, żeby co roku na rynek trafiała kolejna gra z uniwersum Hyrule.

Produkcje oczywiście będą przygotowywane z myślą o najnowszej konsoli Wielkiego N. Obecnie nie wiadomo, czy chodzi tylko o nowe tytuły, czy też może o remastery starszych odsłon cyklu, ale nie można wykluczać, że Nintendo zdecyduje się na delikatny "recykling" - posiadacze Switcha w maju dostali już przecież Hyrule Warriors, które w 2014 roku zadebiutowało na Wii U. Do zapowiedzi Eurogamera należy oczywiście podchodzić z odpowiednim dystansem (producent oficjalnie niczego jeszcze nie ujawnił), jednak trudno nie zauważyć, że dalsze rozbudowywanie marki Zelda może okazać się bardzo korzystne dla Japończyków - Breath of the Wild zebrało świetne recenzje i do dziś mocno napędza sprzedaż Switcha.

Nintendo Switch - sprawdź aktualne ceny najnowszej konsoli Japończyków

Czy i kiedy doczekamy się prezentacji nowej Zeldy? Nie wiadomo. Osobiście byłbym jednak bardzo zdziwiony, gdyby Nintendo nie pokazało gry na czerwcowych targach E3.