Bartosz Czechowicz | 5 grudnia 2018, 12:57

Samsung patentuje całkowicie bezramkowego smartfona

Pomysł wydaje się ciekawy. Już od dłuższego czasu widzimy, że producenci smartfonów dążą  do maksymalnego odchudzenia swoich konstrukcji przez zminimalizowanie powierzchni, jakie na przednim panelu urządzeń zajmują ramki okalające wyświetlacz. Niewykluczone jednak, że w przyszłości zobaczymy telefony, których front będzie składał się tylko z ekranu i aparatu fotograficznego.

Samsung zrobił już pierwszy krok w kierunku takich modeli, zapowiadając, że jego przyszłe smartfony mogą mieć otwór w wyświetlaczu, w którym znajdzie się moduł do zdjęć selfie. Teraz w sieci pojawił się natomiast wniosek patentowy, w którym firma opisuje sprzęt całkowicie pozbawiony ramek; ekran takiego urządzenia zawija się zarówno na bokach, jak i na górze oraz dole obudowy. Co ciekawe, tego typu konstrukcja ma sens, jeśli krawędzie telefonu nie będą reagować na dotyk - brzegi przedniego panelu spełnią wtedy funkcję ramek, które po prostu mogą wyświetlać dodatkowe treści. Pomysł Samsunga nieźle zresztą przedstawia grafika na dole tekstu.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Kiedy natomiast moglibyśmy spodziewać się premiery takiej konstrukcji? Cóż, nie wiadomo. Samsung ma już doświadczenie z dużymi, zagiętymi ekranami, więc niewykluczone, że projekt może być obecnie na dość zaawansowanym etapie rozwoju, co z kolei pozwala przypuszczać, że ewentualna premiera mogłaby nastąpić nawet w 2019 albo w 2020 roku. Warto jednak pamiętać, że obecnie mówimy tylko o wniosku patentowym, więc nie można ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że taki smartfon kiedykolwiek powstanie (chociaż wydaje się to bardzo prawdopodobne).

Źródło: ubergizmo