Adrian Kotowski | 5 grudnia 2018, 18:20

Damien Triolet przeszedł z Radeon Technologies Group do Intela

Ekipa się wykrusza. Po serii transferów z AMD do Intela przyszedł czas na kolejny, który jest równie zaskakujący, co poprzednie. Szeregi niebieskich zasilił Damien Triolet, który od połowy ubiegłego roku odpowiadał za marketing w Radeon Technologies Group. Czerwoni tracą kolejnego fachowca i trudno obecnie powiedzieć, jaki może mieć to wpływ na kampanie towarzyszące premierom nowych serii kart graficznych.

O pozyskaniu przez AMD Damiena Trioleta pisaliśmy w lipcu 2017 roku. Dziennikarz, którzy przez długi czas związany był z serwisem Hardware.fr, przez lata zajmował się tematem układów graficznych, a jego wiedza miała zostać wykorzystana w Radeon Technologies Group. Triolet pracował w AMD prawie 1,5 roku, ale w końcu przyszedł czas na zmiany.

Były już pracownik RTG zasilił szeregi Intela, co zresztą nie dziwi, bo w ostatnim czasie transfery z firmy Lisy Su do konkurencji są niezwykle popularne. Taki wybór był o tyle prosty, że Triolet może ponownie współpracować z doskonale znaną sobie ekipą, w której skład wchodzą m.in. Raja Koduri, Chris Hook i Gregory Stoner. Praca w Intelu powinna być też prostsza, bo zespół nie musi martwić się o fundusze, co w przypadku Radeon Technologies Group było nie do pomyślenia. Od dawna w kuluarach mówi się o tym, że dział GPU nie został odpowiednio doinwestowany, bo wszystkie środki pompowano w segment procesorów. To właśnie dlatego chipy Ryzen (sprawdź ceny procesorów) i Epyc wypadły tak dobrze, a rodzina Vega tak słabo. 

Źródło: Twitter