Bartosz Czechowicz | 6 grudnia 2018, 10:19

Xiaomi zapowiada smartfona z 48-megapikselowym aparatem

Szczegóły na temat konstrukcji nie są jednak znane. Xiaomi w tym roku utworzyło wewnętrzny oddział, który ma zajmować się rozwojem aparatów fotograficznych. Nietrudno się domyślić, że firma chce w ten sposób walczyć z bardzo dobrymi modułami dostarczanymi na rynek przez Huawei. Teraz wszystko wskazuje na to, że niedługo zobaczymy jeden z pierwszych produktów nowego zespołu.

Lin Bin, współzałożyciel i prezes Xiaomi, ujawnił właśnie, że firma pracuje nad smartfonem z 48-megapikselowym aparatem fotograficznym. Co ciekawe, sprzęt zadebiutuje w styczniu - oznacza to, że firma chce zdążyć z premierą przed targami MWC i zimowym wysypem nowych konstrukcji od konkurencyjnych producentów. Obecnie nie wiadomo, na jaki dokładnie sensor zdecydowali się Chińczycy, ale niektórzy przypuszczają, że może chodzić o model Sony IMX586 albo Samsung Bright GM1.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Prezes Xiaomi nie poinformował, jaki segment ma reprezentować urządzenie, jednak osobiście stawiałbym, że będzie to przedstawiciel klasy high-end. Powinniśmy więc oczekiwać przynajmniej 6 GB RAM-u oraz Snapdragona 855/8150. Sporo osób z pewnością ma nadzieję, że firma tym razem odejdzie od stosowania w smartfonie modnego ostatnio i zapożyczonego z iPhone'a X wcięcia w wyświetlaczu.

Źródło: xiaomi, opracowanie własne