Bartosz Czechowicz | 6 grudnia 2018, 17:34

OnePlus z 5G będzie o 200-300 dolarów droższy od wersji 4G

Nie spodziewaliśmy się aż takiej podwyżki. Już od jakiegoś czasu mówi się, że OnePlus pracuje nad smartfonem z łącznością 5G. W sieci spekulowało się, że urządzenie będzie droższe od podstawowej wersji "zabójcy flagowców", a teraz dowiedzieliśmy się, ile więcej trzeba będzie zapłacić. Chodzi o różnicę rzędu 200-300 dolarów.

Pete Lau, dyrektor generalny OnePlusa, ogłosił dzisiaj, że firma jako pierwsza wprowadzi do sprzedaży na terenie Europy smartfona z modemem 5G. Urządzenie najpierw pojawi się w ofercie operatora EE. Jeśli chodzi o jego specyfikację techniczną, to wiadomo, że sprzęt ma bazować na Snapdragonie 855 (nie potwierdziły się plotki o zmianie nazewnictwa na Snapdragona 8150). Lau ujawnił, że smartfon z nową techniką łączności ma być o 200-300 dolarów droższy od edycji 4G, dodając, że na cenę składa się dużo różnych rzeczy i obecnie trudno mu powiedzieć, ile dokładnie trzeba będzie dopłacić.

OnePlus 6 - sprawdź aktualne ceny

OnePlus 5T - sprawdź aktualne ceny

OnePlus 6T zaczynał z ceną na poziomie 549 dolarów. OnePlus 7 powinien kosztować podobnie, co oznacza, że za model z łącznością 5G trzeba będzie zapłacić od 749 do 849 dolarów. Sporo, ale niewykluczone, że na konkurencyjne konstrukcje takich producentów jak Samsung, HTC czy LG wydamy jeszcze więcej.

OnePlus 5T

Źródło: theverge