Adrian Kotowski | 6 grudnia 2018, 19:40

Shadow of the Tomb Raider z wersją demo

Szansa na sprawdzenie nowych przygód Lary. Square Enix ogłosiło dzisiaj udostepnienie wersji demonstracyjnej gry Shadow of the Tomb Raider. Gracze będą mieli okazję zapoznać się z fragmentem przygód młodej pani archeolog, dzięki czemu łatwiej podejmą decyzję o ewentualnym zakupie tytułu. Jest to też dobra okazja do przetestowania swojego zestawu komputerowego w grze.

Wersja testowa Shadow of the Tomb Raider (tutaj sprawdzicie cenę gry) trafiła właśnie na wszystkie najważniejsze platformy, a więc na Steama i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. W wersji demo mamy dostęp do pierwszych lokacji zlokalizowanych w meksykańskim mieście Cozumel, do którego trafiamy wspólnie z Jonah, przyjacielem Lary. Po ukończeniu darmowego etapu gracze otrzymają możliwość zakupu pełnej wersji.

Shadow of the Tomb Raider

Co ważne, wszystkie odblokowane elementy i cały postęp zostaną zachowane, dzięki czemu po nabyciu gry rozgrywkę rozpoczniemy od momentu, w którym zakończył się trial. Warto przy okazji wspomnieć, że Square Enix przecenił swoją grę o połowę, dzięki czemu obecnie kosztuje na Steamie niespełna 125 złotych. Wydanie demo i nowa promocja doskonale pokazują, że wydawca stara się poprawić sprzedaż Shadow of the Tomb Raider, która raczej nie jest zbyt dobra. Podobnie zresztą o klientów walczą też Bethesda i DICE, które błyskawicznie przycięły ceny Fallout 76 oraz Battlefielda V.

Nabywcy Shadow of the Tomb Raider niezadowoleni z szybkiej obniżki ceny gry na Steamie

Shadow of the Tomb Raider jest jedną z gier, która miała otrzymać łatkę wprowadzającą obsługę ray tracingu, ale na razie Nixxes, który odpowiada za pecetową edycję, nie ujawnił żadnych danych na temat terminu wprowadzenia tej funkcji. Czas pokaże, czy deweloperzy wyrobią się z dodaniem promowanej przez Nvidię opcji jeszcze w tym roku.

Źródło: Steam