Bartosz Czechowicz | 9 grudnia 2018, 16:25

Nowa przeglądarka Microsoft Edge ma obsługiwać rozszerzenia z Chrome'a

Producent odrobił lekcje. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft pracuje nad nową przeglądarką Edge. Aplikacja, zamiast silnika EdgeHTML, ma wykorzystywać projekt Chromium (tak samo, jak np. Chrome, Opera, czy Vivaldi). Teraz poznajemy kolejne informacje na temat software'u.

Jedną z największych wad przeglądarki Edge w dniu jej premiery był brak obsługi rozszerzeń. Aplikacja była przez to mocno krytykowana i z pewnością ten mankament można uznać za jeden z głównych powodów jej bardzo małej popularności. Teraz Microsoft zapowiada, że nowa wersja oprogramowania ma pozwalać na korzystanie z rozszerzeń pierwotnie przygotowanych z myślą o przeglądarce Google Chrome. Informację w serwisie Reddit ujawnił Kyle Alden, menadżer projektu Edge. Trzeba przyznać, że to bardzo dobra wiadomość.

Sprawdź ceny najpopularniejszych procesorów dostępnych w Polsce

Kiedy dokładnie zadebiutuje nowa wersja przeglądarki? Nie wiadomo. Niektórzy spekulują jednak, że jej pierwsze, poglądowe wersje pojawią się w sieci jeszcze na początku 2019 roku. Osobiście stawiałbym jednak, ze stabilne wydanie zostanie wydane wiosną albo jesienią, wraz z premierą którejś z kolejnych, dużych aktualizacji dla Windowsa 10.

Źródło: microsoft, opracowanie własne