Adrian Kotowski | 27 grudnia 2018, 22:06

Nvidia zaprasza na transmisję konferencji na targach CES 2019

Od gier po sztuczną inteligencję. Nvidia postanowiła zaprosić fanów nowych technologii do oglądania streama ze swojej konferencji na styczniowych targach CES. Zieloni powinni przedstawić na niej wiele interesujących urządzeń i technik, w tym choćby mobilną serię GeForce RTX 20. Jak zwykle prezentację poprowadzi CEO zielonych, Jensen Huang, który spróbuje przekonać widzów, że to właśnie jego firma ma najbardziej innowacyjne pomysły.

Nvidia oficjalnie potwierdziła plany transmisji swojej konferencji na CES 2019. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 7 stycznia o godzinie 5:00 rano czasu polskiego. Nie wiadomo jeszcze, na jakich platformach streamingowych będzie można śledzić wydarzenie, ale w niedługim czasie powinniśmy otrzymać takie dane. W kolejnych dniach targów zieloni przewidzieli też panele i spotkania, dotyczące m.in. maszynowego uczenia, sztucznej inteligencji, obrazowania i technik przeznaczonych do samochodów przyszłości.

Co ciekawe, Nvidia nie ujawniła tym razem, czego dotyczyć ma jej pokaz na CES. Można się oczywiście domyślać, że prezentacja będzie wyglądać podobnie jak w ubiegłym roku, ale konkretów brak. Plotki mówią o ujawnieniu wspomnianej wyżej serii mobilnych układów GeForce RTX 20, a także prawdopodobnym rynkowym debiucie desktopowego GeForce’a RTX 2060. Nie można ponadto zapominać o wszystkich rozwiązaniach na rynek profesjonalny, specjalistycznych platformach dla graczy (w tym chmurowych), centrach danych i technikach dla rynku motoryzacyjnego.

Jesteśmy też ciekawi, czy zieloni wspomną o wyświetlaczach BFGD (Big Format Gaming Display), które zaprezentowano na targach CES 2018. Początkowo planowano wprowadzić je do sprzedaży przed końcem tego roku, ale pod koniec sierpnia Nvidia i jej partnerzy zmienili plany. Sprzęt nie był po prostu gotowy i nie było szans, by wprowadzić go do sprzedaży. Mamy tutaj sytuację podobną do tej z monitorami 4K z HDR i G-Sync, na które trzeba było czekać naprawdę długo.

Sprawdź ceny kart Nvidia GeForce RTX

Źródło: Nvidia