Bartosz Czechowicz | 28 grudnia 2018, 14:12

Telewizory Smart TV od Samsunga pozwolą na zdalny dostęp do komputerów PC

To duże usprawnienie. Samsung ogłosił właśnie, że wprowadzi do swojej oferty telewizory Smart TV, które zaoferują swoim użytkownikom zdalny dostęp do komputerów klasy PC. Tego typu modele pojawią się w sprzedaży już w przyszłym roku.

Nowe odbiorniki Koreańczyków będzie można sparować nie tylko z "blaszakami", ale także ze smartfonami i tabletami. Łączność oczywiście ma mieć charakter bezprzewodowy. Odpowiedzialna za nią funkcja nosi nazwę Remote Access, a jej zadaniem powinno być nie tylko przesyłanie obrazu między telewizorem a połączonym z nim urządzeniem, ale także sterowanie pracą tego drugiego sprzętu. Co ciekawe, do kontroli sparowanej elektroniki będziemy mogli używać podłączonej do Smart TV klawiatury i myszki. Same telewizory umożliwią również edytowanie za pomocą przeglądarki danych przechowywanych w chmurze.

Sprawdź ceny najpopularniejszych telewizorów 4K!

Niestety, nie wiadomo, jakie dokładnie modele zaoferują Remote Access. Tajemnicą pozostają także ich ceny. Niewykluczone jednak, że wszystkie te informacje poznamy podczas nadchodzących targów CES 2019. Impreza rozpocznie się 8 stycznia w Las Vegas.

Źródło: samsung, opracowanie własne