Adrian Kotowski | 7 stycznia 2019, 18:22

Sapphire obniża ceny kart Radeon RX Vega 64 Nitro+ i Radeon RX Vega 56 Pulse [Aktualizacja]

Wymuszony ruch bliskiego partnera AMD. Sapphire poinformowało dzisiaj o obniżeniu sugerowanej ceny kart Radeon RX Vega 64 Nitro+ oraz RX Vega 56 Pulse. Przedstawiciele firmy twierdzą, że dzięki takiej zmianie sprzęt stanie się dużo bardziej przystępny dla klientów. Można jednak odnieść wrażenie, że producent tych konstrukcji został zmuszony do obniżki cen z powodu premiery GeForce’a RTX 2060.

[Aktualizacja] Dosłownie przed momentem Sapphire wysłało do nas maila z informacją, że wcześniejsza nota prasowa na temat obniżki cen zawierała niepoprawne dane. Firma poprosiła też o zdjęcie materiału ze wszystkich serwisów, w których został opublikowany. Nie wiadomo, czy przedsiębiorstwo rzeczywiście podało nieprawdziwe informacje, czy może pospieszyło się z ogłoszeniem. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby chodziło właśnie o tę drugą opcję.

Karty Radeon RX Vega od dnia wprowadzenia do sklepów były bardzo drogie i nie inaczej sprawa wyglądała w przypadku modeli RX Vega 64 Nitro+ i RX Vega 56 Pulse firmy Sapphire. Na szczęście w ostatnim czasie cena obu urządzeń zaczęła spadać, na co wpływ miał głównie niski popyt na tę serię. Gracze wybierali raczej sprzęt Nvidii, z którego dostępnością nie było takiego problemu jak w przypadku Radeonów.

Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+

Dzisiejsza premiera GeForce’a RTX 2060 jeszcze bardziej skomplikowała sytuację producentów kart RX Vega. Nic więc dziwnego, że Sapphire zapowiedziało obniżki cen obu wyżej wymienionych modeli. Po zmianie RX Vega 64 Nitro+ ma kosztować 379 dolarów (bez VAT), a RX Vega 56 Pulse 329 dolarów (bez VAT). Firma ma nadzieję, że takie kwoty przyciągną klientów do jej produktów. Pomóc w tym mogą też dołączane bezpłatnie gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 i Tom Clancy’s The Division 2.

Sapphire Radeon RX Vega 56 Pulse

Nie jest niestety jasne, czy obniżki to jedynie inicjatywa Sapphire, czy może AMD postanowiło zmodyfikować swój cennik. Nie otrzymaliśmy niestety żadnych danych od czerwonych, ale jeśli się to zmieni, to z pewnością o tym poinformujemy. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że śladem Sapphire pójdą też inni producenci, bo inaczej po prostu nie sprzedadzą zapasów modeli RX Vega 64 i RX Vega 56.

Sprawdź cenę karty Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+

Źródło: prasowe