Adrian Kotowski | 7 stycznia 2019, 20:52

Asus ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming - karta graficzna dla największych entuzjastów PC

Niecodzienny pomysł na system chłodzenia. Asus ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming to nowa karta graficzna przeznaczona dla entuzjastów sprzętu komputerowego, którzy szukają urządzenia nie tylko wydajnego, ale też na swój sposób nietypowego. Produkt Asusa pasuje tutaj znakomicie, bo to pierwsza konstrukcje ze zintegrowanym systemem chłodzenia cieczą, która nie potrzebuje zewnętrznej pompy i radiatora.

Pomysł producenta modelu ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming jest bardzo nietypowy, ale może się sprawdzić. Karta ma na pokładzie system AIO z własną pompą i radiatorem. Ten ostatni znajduje się w tym samym miejscu, co w tradycyjnych zestawach chłodzenia powietrzem, dzięki czemu nie musimy się martwić o miejsce do montażu radiatora i prowadzenia przewodów. Projekt nazwano Infinity Loop, a jego zwieńczeniem jest panel górny z trzema wentylatorami. Asus twierdzi, że jego rozwiązanie może spokojnie rywalizować z wieloma systemami AIO z zewnętrznym radiatorem 240 mm.

Asus ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming

ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming ma być wyposażony tylko w chipy najwyżej jakości, które mają być poddawane wstępnej selekcji. Dzięki temu karta Asusa ma osiągać zegary wyższe niż inne produkty dostępne na rynku. Urządzenie oferuje dwa tryby pracy:

  • OC Mode: taktowanie bazowe 1350 MHz i zegar Boost równy 1815 MHz,
  • Gaming Mode: taktowanie bazowe 1350 MHz i zegar Boost równy 1800 MHz.

Asus ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming

Karta jest oczywiście wyposażona w 11 GB pamięci GDDR6, którą domyślnie podkręcono, dzięki czemu pracuje z szybkością 14,8 Gb/s. Zwiększono też TDP, które ustalono na poziomie 300 W. Urządzenie wymaga do pracy podpięcia dwóch ośmiopinowych wtyczek zasilania i udostępnia pięć złączy wideo: dwa DisplayPort 1.4, dwa HDMI 2.0b i USB-C (VirtualLink). Nie zabrakło też systemu podświetlania, ale jeśli nie przepadacie za tego typu efektami, to możecie je ręcznie wyłączyć, dzięki przełącznikowi na panelu tylnym karty.

Asus ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming

Jeśli zainteresował Was ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti Gaming to myśląc o jego zakupie będziecie musieli głęboko sięgnąć do kieszeni. Cena karty ma wynieść ponad 1600 dolarów, a pierwsze egzemplarze trafią do sklepów jeszcze w tym miesiącu.

Sprawdź ceny kart graficzny GeForce RTX 2080 Ti

Źródło: Asus