Adrian Kotowski | 8 stycznia 2019, 18:32

Lenovo Legion Y44w - specyfikacja ogromnego monitora z FreeSync 2 HDR

Ultrapanoramiczny wyświetlacz dla graczy. Jeśli marzyliście o wielkim monitorze to powinniście zainteresować się zapowiedzianą właśnie konstrukcją Legion Y44w firmy Lenovo. Jest to sprzęt oferujący ponad 40-calowy, panoramiczny ekran o dużej rozdzielczości i wysokiej częstotliwości odświeżania. Dla wielu klientów wabikiem może być ponadto obsługa treści HDR i wysokiej jakości wbudowany system audio.

Lenovo Legion Y44w to monitor z ekranem VA o przekątnej 43,4’’ i rozdzielczości 3840 x 1200 pikseli (proporcje 32:10). Urządzenie może pochwalić się częstotliwością odświeżania równą 144 Hz i obsługą techniki FreeSync 2 HDR. Otrzymujemy więc panel z funkcją VRR oraz obsługą treści HDR, co potwierdza certyfikat DisplayHDR 400. Czas reakcji matrycy ma wynosić 4 ms, a jej jasność to 450 cd/m2. Ze względu na rozmiary, ekran jest zakrzywiony – promień krzywizny jest równy 1800 mm.

Lenovo Legion Y44w

Producent wspomina o dobrym pokryciu przestrzeni barw BT.709 i DCI-P3, ale brakuje na ten temat konkretnych danych. Wiemy natomiast, jaki udostępniono zestaw złączy. Na pokładzie znalazł się jeden DisplayPort 1.4, dwa HDMI 2.0, dwa USB-C, hub z czterema portami USB 3.0 i złącze audio. Wspomniane gniazda USB-C mogą służyć nie tylko do transmisji danych, ale też ładowania urządzeń (ograniczenie do 90 W łącznie). Ciekawostką jest wysokiej klasy głośnik Harman Kardon, który w razie potrzeby może zostać odłączony.

Jak na tak duży wyświetlacz przystało, Legion Y44w umożliwia wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł jednocześnie. Jest też konfigurowalny tryb obrazu w obrazie, dzięki któremu możemy rozmieścić kilka okien zgodnie z naszymi preferencjami. Monitor ma trafić do sprzedaży w kwietniu tego roku, a jego cena wyniesie 1200 dolarów.

Sprawdź ranking monitorów dostępnych w polskich sklepach

Źródło: TFT Central