Adrian Kotowski | 8 stycznia 2019, 22:47

3DMark Port Royal - benchmark do testowania kart graficznych w ray tracingu już dostępny

Testy czas zacząć. UL Benchmarks ogłosił premierę swojego benchmarka 3DMark Port Royal, przygotowanego z myślą o testowaniu wydajności kart w ray tracingu. Pakiet może zainteresować posiadaczy GeForce'ów RTX 20, w przypadku których odpowiednia obsługa techniki śledzenia promieni jest jedną z najmocniej promowanych nowości. Ze względu na wymagania programu liczba osób, które mogą z niego obecnie skorzystać nie jest duża.

3DMark Port Royal powstał, by w prosty sposób porównywać ze sobą karty graficzne w testach ray tracingu. Pod uwagę brane są wszystkie GPU zgodne z API DirectX Raytracing, których na ten moment nie ma zbyt wiele. Benchmark odpalimy tylko na kartach Turing, takich jak choćby GeForce RTX 2070 (jego cenę sprawdzicie tutaj), i Titanie V. Niezbędne jest ponadto posiadanie systemu operacyjnego Windows 10 z zainstalowaną aktualizacją October 2018 Update.

Port Royal poza standardowym benchmarkiem oferuje też tzw. Stress Test, służący do sprawdzania stabilności układu graficznego. Jeśli chcecie sprawdzić oprogramowanie w akcji, to niestety musicie je kupić, bo UL Benchmark nie przewidział wersji demonstracyjnej. Osoby posiadające program 3DMark w wersji Advanced mogą nabyć aktualizację wprowadzającą nowy zestaw testów za 2,99 $ na stronie producenta lub 10,99 zł na Steamie. Jeśli natomiast posiadacie licencję na wersję Professional Edition to Port Royal otrzymacie bezpłatnie.

3DMark Port Royal

Źródło: UL Benchmarks