Adrian Kotowski | 9 stycznia 2019, 19:07

EVGA NU Audio - prezentacja karty dźwiękowej

Producent wchodzi na nowy rynek. EVGA znana jest głównie ze swoich kart graficznych, płyt głównych i zasilaczy, a teraz postanowiła przygotować coś zupełnie innego, choć nadal przeznaczonego do graczy. Chodzi o kartę dźwiękową NU Audio, zbudowaną przez inżynierów brytyjskiej firmy Audio Note. Sprzęt ma oferować bardzo wysoką jakość dźwięku, którą docenią nie tylko osoby grające na PC, ale też i te lubiące posłuchać muzyki.

Wewnętrznych kart dźwiękowych jest na rynku coraz mniej, więc EVGA NU Audio może przyciągnąć do siebie wielu klientów. Producent podkreśla, że urządzenie wykorzystuje świetnej klasy komponenty, a przy okazji dobrze się prezentuje, m.in. dzięki obecności podświetlanego panelu. Urządzenie dostępne jest w formacie tradycyjnej karty rozszerzeń wpinanej do gniazda PCIe x1. Do działania sprzęt wymaga podpięcia dodatkowego zasilania za pomocą dostępnego gniazda SATA.

EVGA NU Audio

Na pokładzie znajdziemy procesor sygnałowy (DSP) XMOS xCore-200 oferujący domyślną obsługę DSD do x256. Zastosowany przetwornik cyfrowo-analogowy to AKM AK4493, a w przypadku układu analogowo-cyfrowego mówimy o jednostce AKM AK5572. Na laminacie znajdziemy wysokiej jakości regulatory mocy Texas Instruments TPS7A47/TPS7A33 i wzmacniacze operacyjne: ADI OP275 (słuchawkowy) oraz ADI AD8056 (liniowy). Te ostatnie można samodzielnie wymienić na inne, które bardziej odpowiadają wymaganiom nabywcy karty. Poniżej znajdziecie dodatkowe dane dotyczące specyfikacji.

  • wskaźnik DNR – 123 dB (dla odtwarzania stereo),
  • wskaźnik SNR – 121 dB (dla nagrywania przez złącze liniowe),
  • format odtwarzania (stereo) – do 384 kHz i 32 bit,
  • format odtwarzania (gniazdo optyczne) – do 192 kHz i 24 bit,
  • format nagrywania (złącze liniowe) – do 384 kHz i 32 bit,
  • format nagrywania (gniazdo słuchawkowe) – do 192 kHz i 24 bit,
  • konfiguracja wyjść: 2 kanały (wyjście analogowe) i 5.1 (wyjście cyfrowe przez S/PDIF),
  • obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7, 8.1 i 10.

EVGA NU Audio

Karta dźwiękowa EVGA NU Audio oferuje oczywiście odpowiedni zestaw złączy. Na śledziu znalazły się wyjścia stereo (RCA L/R), gniazdo słuchawkowe (6,3 mm), wyjście optyczne, a także wejście liniowe i mikrofonowe. Karta oferuje ponadto wyjście do połączenia gniazd na panelu przednim obudowy. Urządzenie ma trafić na rynek 16 stycznia tego roku, a jego cena wyniesie 250 dolarów.

EVGA NU Audio

Sprawdź ranking najpopularniejszych kart dźwiękowych na polskim rynku

Źródło: EVGA