Adrian Kotowski | 10 stycznia 2019, 18:56

Catherine Classic debiutuje na PC

W końcu się doczekaliśmy. Sega idzie za ciosem i po wprowadzeniu na PC kilku głośnych japońskich gier takich jak Bayonetta, tym razem udostępniła graczom komputerowym produkcję Catherine Classic. Tytuł zadebiutował dzisiaj na platformie Steam, dzięki czemu każdy chętny może sprawdzić tę jedną z dziwniejszych, ale i naprawdę świetnych pozycji dostępnych do tej pory tylko na konsolach.

Catherine Classic to standardowa wersja znana choćby z konsoli PlayStation 3. Co ciekawe, w tym roku na rynek ma trafić Catherine: Full Body, w której dodana zostanie trzecia bohaterka o imieniu Rim. Sega podeszła więc do sprawy dość dziwnie, ale i tak dobrze, że po tylu latach w ogóle otrzymaliśmy Catherine. Dość powiedzieć, że jest to pierwsza w historii gra Atlusa, która pojawiła się na komputerach osobistych. Firma nie kryła w przeszłości, że nie chce przenosić swoich produktów na PC, a powodem takiego podejścia miała być kwestia piractwa.

Catherine Classic

Catherine to gra logiczna z elementami przygodowymi, oferująca angażujący wątek fabularny z wieloma wyborami, które zauważalnie wpływają na zakończenie historii. Ze względu na nagość, elementy o zabarwieniu erotycznym oraz brutalność, tytuł przeznaczony jest tylko do osób pełnoletnich. W wersji pecetowej po raz pierwszy gracze z zachodu będą mieli dostęp nie tylko do angielskiej, ale też i japońskiej ścieżki dźwiękowej. Gra ma obsługiwać rozdzielczość 4K, nie ma blokady liczby wyświetlanych kl./s, a grać możemy przy pomocy myszki i klawiatury. W Catherine Classic znajdziemy trzy tryby gry. Pierwszy to oczywiście wątek fabularny z historią Vicenta, drugim jest Babel z wyzwaniami punktowymi, a trzeci to lokalny multiplayer, w którym gracze rywalizują ze sobą o to, kto pierwszy dotrze na szczyt wieży.

Catherine Classic

Wymagania gry są bardzo niskie i nawet osoby posiadające starsze komputery powinny móc bez problemu zagrać w Catherine Classic:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10,
  • Procesor: Intel Core i3 2,9 GHz lub odpowiednik AMD,
  • Pamięć RAM: 4 GB,
  • Karta graficzna: zgodna z DX10, oferująca minimum 1 GB pamięci; od serii GeForce 8, Radeona HD 4870 lub Intel HD Graphics 2000,
  • Dysk twardy: 20 GB dostępnej przestrzeni.

Osoby, które kupią Catherine Classic w ciągu dwóch tygodni od dzisiejszej premiery otrzymają bezpłatnie pakiet dodatków, w tym awatary i tapety. Gra kosztuje na Steamie 85,99 zł i choć nie jest to produkcja najnowsza (Catherine trafiło na konsole w 2011 roku) to naszym zdaniem zdecydowanie warta zakupu.

Sprawdź ranking najpopularniejszych gier dostępnych w Polsce

Źródło: Steam