Bartosz Czechowicz | 11 stycznia 2019, 11:50

Oppo oficjalnie wejdzie do Polski

Dobra wiadomość dla fanów chińskich smartfonów. Oppo, będące jednym z największych producentów urządzeń przenośnych na świecie, poinformowało właśnie, że planuje oficjalnie wejść na polski rynek. Przedsiębiorstwo rozpocznie u nas sprzedaż swojego sprzętu już 31 stycznia bieżącego roku.

Chińczycy w styczniu zamierzają wejść też na rynek brytyjski i turecki. Niestety, obecnie nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób firma chce dystrybuować u nas swoje produkty. Tajemnicą pozostają także lista przewidzianych dla naszego kraju smartfonów oraz ceny samych urządzeń. Co ciekawe, Polska to już kolejne europejskie państwo, w którym zamierza działać Oppo - jeśli chodzi o Stary Kontynent, to przedsiębiorstwo w zeszłym roku rozpoczęło swoją działalność na terenie Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Holandii.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Urządzenia Oppo dla wielu osób mogą stanowić ciekawą alternatywę dla modeli promowanych przez takie firmy jak chociażby Xiaomi czy Meizu. Producent nie ma wprawdzie jeszcze u nas wyrobionej marki, ale nie oznacza to, że nie liczy się on na arenie międzynarodowej - z przeprowadzonych przez IDC badań wynika, że Oppo w trzecim kwartale 2018 roku było piątym co do wielkości dostawcą smartfonów na świecie.

Źródło: oppo