Bartosz Czechowicz | 11 stycznia 2019, 12:09

Samsung Galaxy S10 zadebiutuje 20 lutego

To już pewne. Samsung rozpoczął właśnie wysyłanie zaproszeń na kolejną konferencję z serii Unpacked. Impreza odbędzie się 20 lutego w San Francisco. Przygotowana przez producenta grafika promująca wydarzenie jasno sugeruje, że jego główną atrakcją będzie premiera nowych, flagowych urządzeń z serii Galaxy S.

Szczegóły dotyczące urządzeń nie są oficjalnie znane, jednak za kulisami już od dłuższego czasu mówi się, że Samsung, po raz pierwszy w swojej historii, pokaże jednocześnie aż trzy modele ze swojej czołowej linii smartfonów. Jeśli wierzyć plotkom, to pod koniec lutego zobaczymy dwa high-endowe, wyposażone w zakrzywione ekrany modele Galaxy S10 i Galaxy S10+ oraz słabszy i oferujący płaski panel, ale za to tańszy wariant Galaxy S10 o przydomku E. Niestety, ceny nadchodzących urządzeń nie są jeszcze znane.

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ - sprawdź najniższe ceny

Największymi usprawnieniami w nowych flagowcach Samsunga mają być czytniki linii papilarnych zintegrowane z wyświetlaczami oraz moduły do zdjęć selfie montowane w otworach drążonych w ekranach. Duże nadzieje budzi także chip Exynos 9820, który może okazać się ciekawą alternatywą dla takich układów jak Kirin 980, Apple A12 Bionic czy Snapdragon 855.

Źródło: samsung, opracowanie własne