Adrian Kotowski | 11 stycznia 2019, 15:17

Gigabyte GeForce RTX 2060 Mini ITX OC - specyfikacja niewielkiej karty graficznej

Mały Turing. Gigabyte dodał do swojej oferty kartę, która może zainteresować osoby składające niewielkie zestawy komputerowe. Chodzi o model GeForce RTX 2060 Mini ITX OC, charakteryzujący się wyraźnie skróconym PCB i niezbyt wysokim systemem chłodzenia. Mimo tego konstrukcja została fabrycznie podkręcona, choć tylko o kilkanaście MHz względem taktowania znanego z wersji referencyjnej.

Gigabyte GeForce RTX 2060 Mini ITX OC to karta bazująca na rdzeniu TU106-200, oferująca 1920 rdzeni CUDA i pracująca z częstotliwością 1695 MHz w Boost. Na laminacie znalazło się miejsce dla 6 GB pamięci GDDR6 o szybkości 14 Gb/s. Długość urządzenia to tylko 170 mm, dzięki czemu można je w prosty sposób zainstalować w wielu niewielkich obudowach. System chłodzenia zajmuje natomiast standardowe dwa sloty.

Gigabyte GeForce RTX 2060 Mini ITX OC

Jeśli już o niego chodzi, to Gigabyte zastosował pojedynczy aluminiowy radiatora z trzema rurkami cieplnymi i dodatkowym blokiem na sekcję zasilania zbudowaną w formacie 4+2. Na samej górze znalazło się miejsce na 90-milimetrowy wentylator, pracujący w trybie półpasywnym. Do zasilania karty wymagane jest podłączenie jednej ośmiopinowej wtyczki. GeForce RTX 2060 Mini ITX OC wyposażony jest też w trzy złącza DisplayPort 1.4 i jedno HDMI 2.0b.

Gigabyte GeForce RTX 2060 Mini ITX OC

Cena nowej konstrukcji Gigabyte’a nie została niestety ujawniona. Wiedząc jednak, że producenci często żądają nieco więcej pieniędzy za wersje Mini ITX można spodziewać się wyższej kwoty niż choćby za wersję Founders Edition Nvidii, która kosztuje 1619 zł. Jeśli szukacie podobnego sprzętu i jesteście w stanie zadowolić się niższą wydajnością, to nadal dobrym produktem jest Gigabyte GeForce GTX 1060 Mini ITX OC, którego cenę sprawdzicie tutaj.

Źródło: Gigabyte