Adrian Kotowski | 11 stycznia 2019, 22:00

Lenovo Legion Y27gq - monitor WQHD 240 Hz z G-Sync

Pierwszy taki model na rynku. Lenovo zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży monitora Legion Y27gq, który zainteresuje graczy wymagających jak najwyższego odświeżania ekranu, przy rozdzielczości większej niż 1080p. Urządzenie korzysta z zalet techniki G-Sync i oferuje bardzo cienkie ramki, które dodają mu stylu. Ciekawostką jest ponadto dobry system audio przygotowany przez Harman Kardon.

Lenovo Legion Y27gq jest pierwszym na świecie monitorem wyposażonym w 27-calowy panel o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i odświeżaniu 240 Hz. Do tej pory tak wysoka częstotliwość była spotykana wyłącznie w wybranych konstrukcjach 1080p. Producent skorzystał z matrycy TN Film, przygotowanej przez AU Optronics. Co ciekawe, urządzenie ma obsługiwać HDR, choć brak jakichkolwiek danych na ten temat. Wiemy jedynie, że produkt zapewnia 90 procent pokrycia przestrzeni barw DCI-P3.

Lenovo Legion Y27gq

Nie znamy informacji o jasności i kontraście, choć można sądzić, że oba parametry raczej nie będą powalać na kolana. Wiemy za to, że czas reakcji to zaledwie 0,5 ms po włączeniu Overdrive lub 3 ms standardowo. Na pokładzie znalazł się jeden port HDMI 2.0, jeden DisplayPort, gniazdo słuchawkowe i trzy porty USB 3.0. Do tego monitor dostarczany jest z odłączanym systemem audio certyfikowanym przez firmę Harman Kardon.

Lenovo Legion Y27gq

Lenovo zapewnia, że położenie ekranu można dostosować w naprawdę szerokim zakresie. Osoby korzystające ze słuchawek powinny docenić obecność haka do powieszenia swojego sprzętu. Z danych na stronie Lenovo wynika, że Legion Y27gq trafi do sklepów jeszcze tej wiosny. Nie ma niestety żaden wzmianki o cenie produktu, która będzie raczej dość wysoka. Jeśli szukacie tańszego produktu, który również oferuje zgodność z G-Sync, a dodatkowo jesteście w stanie zaakceptować rozdzielczość 1080p, to nadal w sklepach dostępny jest model Lenovo Y27G, którego cenę sprawdzicie tutaj.

Źródło: Lenovo