Bartosz Czechowicz | 16 stycznia 2019, 11:36

Samsung Galaxy S10 X - znamy przypuszczalną specyfikację techniczną

Podzespoły robią wrażenie. Wiadomo już, że Samsung 20 lutego pokaże swoje nowe flagowce z rodziny Galaxy S oraz składanego smartfona Galaxy F/Flex. Za kulisami od jakiegoś czasu mówi się także, że Koreańczycy planują osobny model z modemem 5G. Teraz poznaliśmy jego specyfikację techniczną.

Jeśli wierzyć redakcji portalu ETNews, to pierwszy smartfon Samsunga z nową techniką łączności zadebiutuje pod nazwą Galaxy S10 X. To spore zaskoczenie, ponieważ do tej pory przypuszczaliśmy, że firma wprowadzi do sklepów trzy, a nie cztery urządzenia z rodziny Galaxy S (Galaxy S10, Galaxy S10+ oraz Galaxy S10 Lite). Co natomiast zaoferuje sprzęt oznaczony literą X? Według ETNews będzie to potężny przedstawiciel segmentu high-end; serwis spodziewa się ekranu Super AMOLED o przekątnej na poziomie 6,7-cala, 10/12 GB RAM-u, 1 TB pamięci na dane, 6 aparatów fotograficznych i baterii, której pojemność będzie wynosić aż 5000 mAh.

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ - sprawdź najniższe ceny

Niestety, Samsung Galaxy S10 X ma być oficjalnie sprzedawany tylko na terenie Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. Cena? Jeśli wierzyć plotkom, to za tego smartfona trzeba będzie zapłacić nawet... 1600 dolarów.

Źródło: androidauthority