Bartosz Czechowicz | 16 stycznia 2019, 11:55

Asystent Google mówi po polsku!

Na to czekaliśmy. Asystent Google, który od dłuższego czasu zbiera bardzo dobre opinie w sieci, w końcu działa także w języku polskim. Gigant z Mountain View na naszym rynku wyprzedził tym samym wszystkich konkurentów, ponieważ ani Siri, ani Alexa ani nawet Cortana nie radzą sobie z obsługą języka polskiego.

Asystent Google zadebiutował w 2016 roku i, pomimo początkowego ograniczenia jego dostępności do komunikatora Allo i produktów z rodziny Pixel, trafił także na inne urządzenia z Androidem oraz na sprzęt pracujący pod kontrolą systemu iOS. Sam pomocnik od początku swojego istnienia jest chwalony za bardzo dobrą pracę i niezłe "zrozumienie" kontekstu naszych wypowiedzi, a oprócz tego ma bardzo szerokie spektrum możliwości - z wszystkim, co potrafi Asystent, zapoznacie się pod tym linkiem.

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ - sprawdź najniższe ceny

Oficjalna obsługa przez platformę języka polskiego może skłonić konkurencję do implementacji analogicznego wsparcia w swoich produktach. Czy i kiedy Siri albo Cortana dostaną jednak odpowiednią aktualizację? Ciężko powiedzieć.

Źródło: opracowanie własne