Bartosz Czechowicz | 16 stycznia 2019, 15:22

Xiaomi pracuje nad przełomowym czytnikiem linii papilarnych

Usprawnienie, na które czekamy. Xiaomi już od wielu lat słynie z wprowadzania na rynek bardzo dobrych smartfonów i agresywnej polityki cenowej, ale firmie zależy też na rozwijaniu nowatorskich rozwiązań. W sieci swojego czasu z dużym zainteresowaniem spotkała się koncepcja praktycznie pozbawionego ramek modelu Mi Mix, a teraz wiele wskazuje na to, że następnym krokiem producenta, po poprawie stylistyki swojego sprzętu, może być znacznie usprawnienie stosowanych w nim czytników linii papilarnych.

Lin Bin, prezes i współzałożyciel Xiaomi, ujawnił właśnie, że firma pracuje nad czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem, który będzie miał możliwie jak największą powierzchnię roboczą. Chińczycy mają już prototyp smartfona z takim sensorem, a urządzenie pozwala na sczytywanie skanów palców z prostokąta o wymiarach wynoszących 50 mm x 25 mm. Nie wygląda to przesadnie imponująco, ale warto pamiętać, że to i tak 5 razy więcej niż w przypadku większości smartfonów, których skaner zintegrowano z przednim panelem. Można też założyć, że producent docelowo będzie chciał rozwinąć tak swój pomysł, żeby czytnik linii papilarnych działał na całym ekranie.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Kiedy Xiaomi wprowadzi do swojej oferty pierwsze urządzenia z omawianym w tekście sensorem? Nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że firma uchyli nieco rąbka tajemnicy podczas nadchodzących targów MWC. Impreza odbędzie się w Barcelonie i potrwa od 25 do 28 lutego.