Bartosz Czechowicz | 18 stycznia 2019, 12:13

Procesory Intela bez GPU mają kosztować tyle, co układy ze zintegrowaną kartą graficzną

W tym szaleństwie brak metody. Na początku grudnia pisaliśmy, że Intel chce wprowadzić do swojej oferty procesory Core pozbawione zintegrowanych kart graficznych. Przypuszczaliśmy wtedy, że brak modułów GPU może znacznie obniżyć ceny nadchodzących układów. Niestety, teraz wiemy, że do niczego takiego raczej nie dojdzie.

Serwis Anandtech poinformował właśnie, ile dokładnie mają kosztować odchudzone jednostki Intela. Z udostępnionych przez portal materiałów wynika, że za modele Core i9-9900KF, i7-9700KF, i5-9600KF, i5-9400F oraz i3-9350KF zapłacimy dokładnie tyle samo, co za ich odpowiedniki wyposażone w zintegrowane karty graficzne. Tak, koszta zakupu będą identyczne - producent zdecydował, że chipy wymagające karty graficznej nie będą tańsze nawet o jednego dolara. Ceny procesorów znajdziecie w tabeli u dołu tekstu.

Sprawdź ceny najpopularniejszych procesorów dostępnych w Polsce

Dlaczego układy oznaczone literą "F" mają kosztować tyle, co modele z GPU? Oficjalnie nie wiadomo, ale niektórzy przypuszczają, że Intel może zakładać, że edycje z kartami graficznymi będą cechować się niską dostępnością, więc posiadacze PC-tów i tak sięgną po modele bez tych modułów. Jeśli to prawda, to pozostaje nam mieć nadzieję, że na polityce firmy skorzysta... AMD.

Źródło: anandtech