Bartosz Czechowicz | 5 lutego 2019, 17:46

Xiaomi wprowadzi Snapdragona 855 do serii Redmi

To bardzo dobra wiadomość. Nie od dziś wiadomo, że na rynek już niedługo trafią pierwsze smartfony z najnowszym, high-endowym chipem Qualcomma, Snapdragonem 855. Niestety, takie urządzenia jak Samsung Galaxy S10 czy Sony Xperia XZ4 prawdopodobnie będą kosztować przynajmniej 3500 zł. Czy jednak nie mamy szans na tańszy sprzęt z nowym układem Amerykanów?

Snapdragona 855 mógłby dostać Pocophone F2, ale wszystko wskazuje na to, że ta jednostka pojawi się także w urządzeniach Xiaomi z serii... Redmi. Informację za pośrednictwem serwisu Weibo ujawnił właśnie Lu Weibing, jeden z czołowych pracowników przedsiębiorstwa. Wiadomość wywołała sporo zamieszania w sieci, ponieważ większość z nas sądziła, że jeśli chodzi o Xiaomi, to chip znajdzie zastosowanie głównie w urządzeniach z linii Mi. Niestety, w sieci brakuje obecnie szczegółów na temat sprzętu Redmi, który dostanie Snapdragona 855.

Ile może kosztować omawiany w tekście sprzęt? Trudno powiedzieć, ale powinniśmy chyba liczyć, że kupimy go poniżej kwoty 2500 zł. Mówiąc krótko, może być to produkt plasujący się gdzieś między Pocophonem F2 a flagowcami z rodziny Mi.

Źródło: xiaomi, opracowanie własne