Adrian Kotowski | 5 lutego 2019, 22:24

Overclockers UK: tylko 100 kart AMD Radeon VII na premierę w całej Wielkiej Brytanii

Plotki o słabej dostępności mogą się sprawdzić. Andrew "Gibbo" Gibson, przedstawiciel sklepu Overclockers UK, ujawnił informacje na temat premierowych dostaw kart Radeon VII do sklepów w Wielkiej Brytanii. Z podanych przez niego danych wynika, że nowa karta czerwonych będzie początkowo dostępna wręcz w śmiesznej liczbie. Sklep Gibbo miał przejąć większość dostaw, jako jeden z największych w Anglii.

Według przedstawiciela Overclockers UK cały nakład premierowy Radeona VII wyniesie w Wielkiej Brytanii mniej niż 100 sztuk. Początkowo Gibbo wspominał, że w jego sklepie znajdują się 44 karty, ale po kilku godzinach informował o powiększeniu tej puli do 58 konstrukcji. Dodał przy tym, że jest to więcej niż połowa na cały kraj, więc nie zwiększyła się ogólna dostępność, a po prostu Gibbo przejął zapasy, które mogły trafić do innego podmiotu.

Jeśli na tak dużym rynku jak brytyjski wielkość dostaw jest tak mała, to bardzo ciekawe, jak będzie w naszym kraju. Jeśli przypomnimy sobie sklepową premierę karty Radeon RX Vega 64 (tutaj sprawdzicie jej cenę) to raczej trudno spodziewać się, że Radeona VII kupimy w Polsce bez większych problemów. Oczywiście z kartami GeForce RTX 20 wcale nie było dużo lepiej, choć obecnie sytuacja wygląda już poprawnie.

Według wcześniejszych plotek, premierowy nakład Radeona VII miał wynieść od 5000 do 20000 sztuk na cały świat. AMD zapewniało, że plotki o małej dostępności są nieprawdziwe i tym razem czerwoni mieli dobrze przygotować się do wprowadzenia karty na rynek. Z drugiej strony oświadczenie opublikowane przez firmę tak naprawdę niewiele wyjaśniało, bo przedsiębiorstwo unikało podawania jakichkolwiek liczb i szczegółów. Może być więc tak, że kart rzeczywiście będzie bardzo mało, a doniesienia o 100 egzemplarzach dla Wielkiej Brytanii zostaną potwierdzone już 7 lutego.

Źródło: Overclockers UK