Adrian Kotowski | 6 lutego 2019, 15:17

Battlefield V sprzedał się w nakładzie ponad 7,3 mln sztuk

Dużo i mało równocześnie. Electronic Arts przedstawiło swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019, zakończony 31 grudnia ubiegłego roku. Przedsiębiorstwo podało w związku z tym wiele interesujących informacji na temat kondycji spółki i tego, jak na rynku radzą sobie jej gry. Nie mogło więc zabraknąć tematu Battlefielda V, dzięki czemu poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży tytułu.

Ostatni kwartał był dla EA rozczarowujący. To nic, że firmie udało się zwiększyć przychód, a także wykazać całkiem duży zysk. Oczekiwania były dużo większe, czego nie kryją nawet przedstawiciele przedsiębiorstwa. Jednym z powodów zanotowania gorszych niż się spodziewano wyników jest gra Battlefield V, która nie sprzedała się tak, jak EA prognozowało. Według Blake’a Jorgensena, dyrektora finansowego spółki, produkcja rozeszła się w nakładzie 7,3 mln sztuk.

Battlefield V

Na pierwszy rzut oka nie jest to zły wynik – w końcu wiele gier nie jest w stanie do niego dobić nawet po kilku latach od premiery, a co dopiero w kilka tygodni. Z drugiej jednak strony EA prognozowało, że do końca Q3 FY2019 sprzeda się co najmniej o 1 mln więcej kopii. Dla porównania, w przypadku Battlefielda 1 mówiło się o liczbie aż 18 mln egzemplarzy nabytych przez graczy w podobnym okresie. Widać więc, że EA ma z najnowszą produkcją DICE spory problem, a to jeszcze nie koniec złych wieści.

Sprawdź cenę gry Battlefield V

Elektronicy zakładali, że BFV przyciągnie sporą grupę klientów do usługi Origin Access Premier. Okazuje się jednak, że produkcji się to nie udało, co według Jorgensena miało związek z problemami, na które natykali się gracze krótko premierze. Firma wierzy w swój nowy abonament i uważa, że sytuacja powinna znacząco poprawić się po wprowadzeniu na rynek produkcji Anthem. W jej przypadku początkowa sprzedaż miałaby wynieść od 5 do 6 mln kopii. Patrząc na opinie o tytule są to całkiem śmiałe założenia, ale czas pokaże, czy tym razem przewidywania EA się sprawdzą.

Źródło: prasowe