Bartosz Czechowicz | 6 lutego 2019, 16:28

Firma OnePlus weźmie udział w tegorocznych targach MWC

Niestety, będziemy mogli liczyć tylko na nieoficjalne przecieki. Firma OnePlus poinformowała właśnie, ze weźmie udział w tegorocznych targach MWC. Jeśli wierzyć redakcji portalu Digit, to producent wysyła już zaproszenia na konferencję, którą ma zamiar zorganizować w Barcelonie. Niestety, sama impreza odbędzie się za tzw. zamkniętymi drzwiami.

Do wydarzenia pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz wiemy, co mogą pokazać Chińczycy. Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami OnePlus pracuje obecnie nad przynajmniej dwoma smartfonami: high-endowym modelem OnePlus 7 oraz wyposażonym w moduł łączności 5G OnePlusem 5G. Dokładna specyfikacja techniczna nadchodzących urządzeń nie jest jeszcze znana, jednak spekuluje się, że będą one bazować na wydajnym Snapdragonie 855. Ceny? OnePlus 7 może startować z pułapu 549 euro, podczas gdy sprzęt z szybszym dostępem do sieci będzie nawet o 200-300 euro/dolarów droższy.

Kiedy natomiast firma wprowadzi nowe smartfony na rynek? Najprawdopodobniej wiosną. Oznacza to, że flagowce OnePlusa będą mocno opóźnione w stosunku do czołowych propozycji takich firm jak np. Samsung czy Sony, ale z kolei mogą one okazać się dużo tańsze od swoich konkurentów.

Źródło: ubergizmo