Adrian Kotowski | 6 lutego 2019, 22:52

Microsoft Studios zmienia nazwę na Xbox Game Studios

Zmiana, która może mieć duże znaczenie. Podczas ostatniego wydarzenia Inside Xbox Microsoft ogłosił przemianowanie dywizji Microsoft Studios na Xbox Game Studios. Przedsiębiorstwo przedstawiło plany rozwoju na najbliższy czas, wspominając przy tym o dużych projektach, na które musimy jeszcze trochę poczekać. Zmiana nazwy może wydawać się nieistotna, ale dość dobrze wpisuje się w ostatnie ruchy firmy.

Microsoft za wszelką cenę chcę udowodnić, że obecna generacja to jedynie wypadek przy pracy i w przyszłości warto stawiać na Xboksa. Jak niedawno informowaliśmy, firma chce zaoferować swoje usługi jak największej liczbie osób, w tym graczom, którzy korzystają z urządzeń konkurencji, takich jak konsola Nintendo Switch (tutaj sprawdzicie cenę konsoli). Podjęto więc decyzję zmiany nazwy segmentu odpowiedzialnego za tworzenie gier na Xbox Game Studios, co ma lepiej wskazywać na związek z marką gamingową Microsoftu.

Xbox Game Studios

W skład Xbox Game Studios wchodzi łącznie 13 niezależnych zespołów deweloperskich: 343 Industries, The Coalition, Compulsion Games, The Initiative, inXile Entertainment, Minecraft, Ninja Theory, Obsidian Entertainment, Playground Games, Rare, Turn 10 Studios, Undead Labs oraz segment Global Publishing. Microsoft zapewnia, że wszystkie tworzą już kolejne gry, w tym zarówno nowe części znanych marek, jak i całkowicie świeże produkcje.

Firma wspomina, że jeszcze w tym roku na pewno zobaczymy gry Crackdown 3 (premiera jeszcze w lutym), Gears of War 5 oraz Ori and the Will of the Wisps. Wiemy też, że szykują się duże aktualizacje dla gier Sea of Thieves, Forza Horizon 4 i Minecraft. Xbox Game Studios ma zagwarantować więcej zróżnicowanych gier na wyłączność na platformę Xbox, co będzie kluczowe w walce z Sony i jego PlayStation 5. Na szczęście zyskać powinni też pecetowcy, bo gry trafią na Windows 10, a sam Microsoft nie ukrywa, że zamierza zdecydowanie poprawić swój system z myślą o graczach.

Źródło: Xbox Wire