Bartosz Czechowicz | 6 lutego 2019, 23:22

Huawei pod koniec marca pokaże flagowce z serii P30

Spodziewamy się premiery trzech modeli. Huawei przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych flagowców z rodziny P. W skład serii P30 mają wejść high-endowe smartfony P30 i P30 Pro oraz słabszy, ale tańszy Huawei P30 Lite. Co dokładnie zaoferują nam nadchodzące produkty Chińczyków?

Oficjalnie nie wiadomo, ale w sieci mówi się, że pierwsze dwa urządzenia zostaną oparte na wydajnym Kirinie 980, podczas gdy wariant Lite ma korzystać z Kirina 710. Sprzęt z serii P oczywiście powinien nieźle radzić sobie z fotografią. Najmocniejszy z nowych smartfonów, model P30 Pro, zaoferuje swoim użytkownikom poczwórny, główny aparat fotograficzny. Standardowa edycja flagowca będzie mieć na plecach aż trzy sensory foto (jedna matryca powinna mieć rozdzielczość na poziome 40 megapikseli). Potrójny aparat znajdzie się również w wersji Lite, chociaż tutaj będziemy mieć do czynienia z kombinacją 20 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix.

Sprawdź, ile kosztują starsze, high-endowe smartfony Huawei (ich ceny powinny teraz spadać):

Huawei przyzwyczaiło nas już do jakości swojego sprzętu, więc sporo osób czeka na premierę modeli z rodziny P30. Serwis Telix, który poinformował o dwukrotnym zwiększeniu przez firmę zatrudnienia w Polsce, wspomniał, że urządzenia zadebiutują pod koniec marca. Ich ceny nie są jeszcze znane, ale osobiście stawiałbym, że smartfony będą nieco tańsze od nadchodzących flagowców Samsunga.

Źródło: telix