Bartosz Czechowicz | 7 lutego 2019, 12:48

Nokia 9 PureView na nowym renderze prasowym

To może być świetny sprzęt, jeśli tylko producent nie zaszaleje zbytnio z ceną. Już od jakiegoś czasu mówi się, że HMD Global pracuje nad fotograficzną Nokią 9 PureView, a sam smartfon powinien zostać oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznych targów MWC. Urządzenie ma nie tylko robić dobre zdjęcia, ale też oferować swoim użytkownikom dużą baterię i sporą wydajność.

Nokia 9 PureView oczywiście nie została jeszcze oficjalnie ujawniona przez producenta, jednak nową, prezentującą ten model grafikę opublikował właśnie serwis 91mobiles. Sprzęt faktycznie ma mieć główny aparat fotograficzny złożony z 5 modułów oraz czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, a dodatkowo zostanie pozbawiony oklepanego i znanego z iPhone'a X wcięcia w ekranie. Pozostała część specyfikacji technicznej? Chip Qualcomm Snapdragon 845 (chociaż może pojawić się też wersja z nowszym Snapdragonem 855), 6 GB RAM-u, 128 GB pamięci na dane, bateria 4150 mAh oraz prawie 6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości na poziomie 2960 x 1440 pikseli.

Sprawdź, jakie smartfony z serii Nokia mają u nas największe wzięcie!

Fotograficzna Nokia ma zadebiutować w ramach programu Android One, a HMD Global słynie z dobrego wspierania swoich produktów, więc można założyć, że urządzenie przez długi czas będzie dostawać aktualizacje systemu. Niestety, spekuluje się, że wyposażona w Snapdragona 845 Nokia 9 PureView może kosztować ponad 3000 zł. To całkiem sporo, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że za podobną kwotę będzie można kupić flagowce z nowszym układem Qualcomma. Miejmy jednak nadzieję, że sytuację uratuje wbudowany w smartfona aparat fotograficzny.

Źródło: 91mobiles