Adrian Kotowski | 8 lutego 2019, 17:59

Apex Legends ma już ponad 10 mln graczy

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Apex Legends pokazuje, że jeśli gra jest dobra, a przy tym dostępna bezpłatnie, to na pewno przyciągnie do siebie ogromną liczbę graczy. Respawn Entertainement pochwaliło się, że w ciągu zaledwie 72 godzin od premiery w produkcję zagrało już 10 mln osób. To świetny wynik jak na tytuł, który nie był praktycznie w ogóle promowany i którego kampania marketingowa właściwie nie istniała.

Apex Legends jest sporą niespodzianką, a Electronic Arts pokazuje, że od czasu do czasu uda się mu wydać ciekawą produkcję. W oficjalnym komunikacie przygotowanym wspólnie z twórcami wymienionego tytułu, EA pochwaliło się popularnością gry. Nowe Battle Royale nie tylko przebiło granicę 10 mln graczy - i to w ciągu zaledwie 72 godzin - ale zanotowało też wynik na poziomie 1 mln osób grających równocześnie.

Apex Legends

W chwili pisania tego newsa Apex Legends jest ponadto najchętniej oglądaną grą na Twitchu. Streamy śledzi ponad 250 tysięcy osób, o 150 tysięcy więcej niż materiały z Fortnite. Oczywiście duża w tym zasługa szumu, jaki wytworzył się wokół tytułu, ale jeśli Respawn obierze dobrą drogę rozwoju dla swojego produktu, to Apex może stać się zagrożeniem dla innych dużych gier battle royale. Patrząc na obecny stan gry jest na to całkiem duża szansa.

Apex Legends zaskakuje nie tylko tym, co zawiera i jakie nowe elementy przemyca do popularnego gatunku, ale też wysoką jakością wykonania. Gra trafiła na rynek w pełnej wersji, nie była przez miesiące testowana w ramach programów wczesnego dostępu. To w obecnych czasach wyjątek i m.in. dlatego warto przyglądać się jej rozwojowi.

Sprawdź ranking najpopularniejszych gier dostępnych w polskich sklepach

Źródło: EA