Adrian Kotowski | 9 lutego 2019, 21:35

Bloomberg: Activision Blizzard planuje masowe zwolnienia

Pracę ma stracić nawet kilkaset osób. Według informacji serwisu Bloomberg, koncern Activision Blizzard już w najbliższy wtorek ogłosi plany masowych zwolnień. Według dobrze zorientowanych w temacie źródeł portalu, powodem takiej decyzji ma być słabnąca sprzedaż i gorsze niż zakładano wyniki finansowe. Restrukturyzacja jest niezbędna, by zauważalnie zredukować koszty.

Według Bloomberga, Activision może zwolnić nawet kilkaset osób z załogi liczącej około 10 tysięcy pracowników. O tym, że tego typu opcja jest rozważana dowiedzieliśmy się już w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy przedsiębiorstwo ujawniło, że liczba graczy w Overwatch i Hearthstone zaczyna spadać, a sprzedaż dodatku Forsaken do Destiny 2 była dużo niższa niż prognozowano. Zakończono też współpracę z Bungie, które uzyskało prawa do wydawania swoich produkcji. Ani podmiot, ani jego udziałowcy nie byli zadowoleni z wyników.

Activision Blizzard

Ciekawie w perspektywie masowych zwolnień wygląda sprawa powołania przez Activision Blizzard nowego dyrektora finansowego. Po zwolnieniu z firmy Spencera Neumanna, który przeszedł do Netfliksa, koncern postawił na Dennisa Durkina. By namówić go do pracy przedsiębiorstwo przekazało mu bonus w postaci 15 mln dolarów (3,75 mln w gotówce i 11,3 mln w akcjach) i ustaliło miesięczną pensję na poziomie 900 tys. dolarów. Jak widać, kierownictwa wyższego szczebla oszczędności nie dotyczą.

W ciągu ostatnich kilku lat z Activision Blizzard pożegnało się wielu weteranów branży gier. W styczniu 2018 roku odeszli Eric Hirshberg, CEO Activision Publishing oraz Mike Morhaime, jeden z założycieli Blizzarda. Na początku stycznia tego roku z przedsiębiorstwem rozstała się dyrektor finansowa Amrita Ahuja, a dwa dni temu rezygnację z fotela CEO działu Activision Blizzard Consumer Products ogłosił Tim Kilpin. Widać wyraźnie, że przedsiębiorstwo ma problemy i potrzebne jest świeże spojrzenie na jego rozwój. Najpierw jednak trzeba ciąć koszty i stąd niestety wspomniane zwolnienia.

Sprawdź cenę gry Call of Duty: Black Ops 4

Sprawdź cenę gry Overwatch