Bartosz Czechowicz | 9 lutego 2019, 22:27

Essential Phone 2 w planach

To może być przełomowa konstrukcja. Andy Rubin i jego zespół planują nowego smartfona - donosi redakcja serwisu Slashgear. Jeśli wierzyć przeciekom, to smartfon ma dostać aparat fotograficzny schowany pod wyświetlaczem. Panel nie będzie miał jednak żadnego otworu na moduł; zamiast tego, w odpowiednim momencie, fragment zasłaniający obiektyw stanie się po prostu przezroczysty.

Kiedy serwisy technologiczne obiegła informacje, że Andy Rubin, jeden z twórców systemu operacyjnego Android, pracuje nad własnym smartfonem, w sieci zawrzało. Plotki szybko okazały się prawdą, a sam sprzęt, Essential Phone, robił wrażenie bardzo mocną specyfikacją techniczną. Niestety, urządzenie nie odniosło spektakularnego sukcesu, wręcz przeciwnie, a niektórzy zaczęli przypuszczać, że może to być ostatni model, jaki dał nam zespół Andy'ego Rubina. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że doczekamy się przynajmniej jeszcze jednego Essential Phone'a.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Niestety, szczegółowa specyfikacja techniczna smartfona nie jest jeszcze znana. Wiadomo tylko, że oprócz niestandardowej konstrukcji modułu do zdjęć selfie dostanie on także czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Kiedy jednak nastąpi premiera sprzętu i ile będzie on kosztował? To, póki co, pozostaje tajemnicą.

Źródło: slashgear