Adrian Kotowski | 11 lutego 2019, 18:54

Battlefield V z aktualizacją dodającą technikę DLSS

DICE przygotowało też sporo usprawnień gry. Battlefield V doczeka się kolejnej ważnej aktualizacji, której najważniejszym elementem ma być zupełnie nowy tryb rozgrywki Siły Połączone. Pecetowców posiadających karty graficzne z rodziny Turing powinien ucieszyć kolejny dodatek w postaci techniki DLSS. Widać, że Nvidia w końcu przekonuje deweloperów do swojego rozwiązania.

Nowa aktualizacja do gry Battlefield V (tutaj sprawdzicie jej cenę) ma trafić na serwery już 13 lutego. Gracze otrzymają dzięki niej dostęp do trybu kooperacji Siły Połączone, w którym czteroosobowy zespół będzie walczył z przeciwnikami sterowanymi przez komputer w ośmiu specjalnie zaprojektowanym do tego celu misjom. DICE zapowiedziało przy okazji, że wyczekiwany tryb Szturmu w grze wieloosobowej trafi do gry w marcu, ale niestety będzie dostępny tylko przez ograniczony czas.

Battlefield V

Poza samą grą interesują nas oczywiście techniki w niej wykorzystane. Do ray tracingu już jutro dołączy też supersampling DLSS. Jego użycie powinno przełożyć się na wyższą wydajność podczas rozgrywki w wysokich rozdzielczościach i/lub z włączonym śledzeniem promieni. To ostatnie także doczeka się kilku usprawnień, które miałyby usprawnić jego działanie. Niewykluczone, że przy okazji udostępnienia patcha Nvidia wypuści do sieci nową paczkę sterowników, wprowadzających odpowiednią obsługę techniki DLSS w BFV.

Poza wymienionymi wyżej nowościami DICE przygotowało bardzo długą listę różnego rodzaju poprawek. Z najważniejszych warto wymienić usprawnienia dotyczące kodu sieciowego, czasu zabijania i czasu zgonu. Zadawane i otrzymywane obrażenia mają być lepiej odnotowywane i przekazywane na serwer. Poza tym otrzymamy poprawki powiązane z mapami, interfejsem użytkownika, konkretnymi broniami i pojazdami, a nawet opcjami gry. Osoby zainteresowane pełną listą odsyłamy do dokumentu przygotowanego przez DICE.

Źródło: DICE