Adrian Kotowski | 12 lutego 2019, 17:58

Jim Ryan nowym prezesem Sony Interactive Entertainment

Kolejne zmiany w koncernie. Jim Ryan został mianowany nowym prezesem i dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment. Nowy szef przejmie stery działu gier japońskiej firmy od 1 kwietnia tego roku. Do tego czasu podmiotem nadal będzie kierował John Kodera, który swoje stanowisko obecne stanowisko piastuje zaledwie od kilkunastu miesięcy. W przyszłości oboje będą ze sobą ściśle współpracować, choć ich role się odwróciły.

Jim Ryan to jedna z najważniejszych postaci związanych z marką PlayStation. Pracę w Sony rozpoczął w 1994 roku i szybko piął się po kolejnych szczeblach kariery, co doprowadziło do mianowania go w 2011 roku prezesem Sony Interactive Entertainment Europe. Od kwietnia 2016 roku zajmował się też globalną sprzedażą i marketingiem działu PlayStation, a w styczniu 2018 roku mianowano go wiceprezesem SIE.

Jim Ryan

Sony dokonało właściwie zamiany miejsc, bo ustępujący John Kodera obejmie funkcje Ryana na fotelu wiceprezesa i członka rady dyrektorów. Odchodzący CEO zajmie się tym, na czym się zna najlepiej, czyli rozbudową usług sieciowych. To właśnie praca w dziale Sony Network Entertainment doprowadziła go do stanowiska, które jeszcze do kwietnia zajmuje. W oświadczeniu Sony czytamy, że zamiana prezesa powinna pozytywnie wpłynąć na rozwój firmy, a marka PlayStation będzie jeszcze silniejsza. Czas pokaże, czy taki krok był słuszny, choć wydaje się, że Ryan poradzi sobie jak CEO lepiej niż Kodera.

Sprawdź cenę konsoli PlayStation 4