Bartosz Czechowicz | 4 marca 2019, 22:39

Horizon: Zero Dawn sprzedało się w liczbie 10 mln egzemplarzy

To spory sukces. Horizon: Zero Dawn okazało się być jedną z lepszych produkcji na konsolę PlayStation 4 i zarazem jedną z najciekawszych gier całego 2017 roku. Czy jednak dobre recenzje przełożyły się na wysoką sprzedaż tego tytułu? Na szczęście, w tym przypadku możemy odpowiedzieć twierdząco.

Sony poinformowało właśnie, że Horizon: Zero Dawn od czasu swojej premiery rozeszło się w 10 mln egzemplarzy. Nie wygląda to przesadnie imponująco, ale warto pamiętać, że mówimy o nowej marce, która w dodatku jest dostępna tylko dla użytkowników konsol PlayStation 4. Jeśli wziąć pod uwagę te dwie rzeczy, to trudno nie przyznać, że odpowiedzialne za ten tytuł Guerrilla Games wykonało kawał dobrej roboty.

PlayStation 4 - sprawdź ceny

PlayStation 4 Pro - sprawdź ceny

Wysoka sprzedaż Horizon: Zero Dawn sugeruje, że w przyszłości możemy otrzymać kolejną produkcję z tego uniwersum. Niestety, jak na razie są to tylko przypuszczenia. Żaden nowy tytuł oparty na tej marce nie został bowiem jeszcze oficjalnie zapowiedziany ani przez Sony, ani przez Guerrilla Games. Kto wie, być może gra będzie debiutować wraz z PlayStation 5? Czas pokaże.

Źródło: opracowanie własne