Adrian Kotowski | 4 kwietnia 2019, 17:38

Gigabyte Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle - zestaw z selekcjonowanym procesorem Core i9-9900K

Kto bogatemu zabroni. Gigabyte rozpoczął sprzedaż pakietu Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle, w którego skład, poza samą płytą główną, wchodzi też selekcjonowany model procesora Core i9-9900K. Producent twierdzi, że jego pakiet jest kierowany do klientów, którzy szukają rozwiązań bezkompromisowych i oczekują najwyższej możliwej wydajności. Tacy użytkownicy są też w stanie najwięcej zapłacić, a w przypadku tego pakietu trzeba będzie naprawdę głęboko sięgnąć do kieszeni.

Gigabyte Z390 Aorus Xtreme Waterforce został zaprezentowany w grudniu ubiegłego roku, a jego pełną specyfikację przestawiliśmy w tym newsie. Jest to płyta główna wyposażona w gniazdo LGA1151, chipset Z390 i mocną sekcję zasilania, wyróżniająca się na tle innych produktów obecnością preinstalowanego bloku chłodzenia cieczą. Sprzęt jest świetnie wyposażony, ale też kosmicznie drogi, jak na bazę dla standardowej, klienckiej platformy Intela. Za samą płytę trzeba zapłacić w Polsce 4500 zł, czyli tyle, ile wiele osób przeznacza na cały zestaw komputerowy do gier.

Gigabyte Z390 Aorus Xtreme Waterforce

Nie trzeba więc mówić, że pakiet Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle to również oferta tylko dla „wybranych”. Razem z płytą otrzymujemy w zestawie procesor Intel Core i9-9900K (cenę chipu sprawdzicie tutaj), który miał zostać przetestowany przez inżynierów Gigabyte’a pod kątem stabilności działania po OC. Każdy dołączony do płyty model ma mieć certyfikat gwarantujący bezproblemową pracę przy zegarze co najmniej 5,1 GHz.

Gigabyte  Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle

Nie ujawniono ceny całego zestawu, ale patrząc na kwotę, jaką trzeba było zapłacić za „selekta” i9-9900K o takim taktowaniu na Silicon Lottery może się okazać, że cena 8000 zł zostanie przekroczona. Niewykluczone, że gwarancja wysokiego taktowania zachęci największych zapaleńców i entuzjastów, choć oczywiście opłacalność tego typu zestawu jest mocno wątpliwa.

Źródło: prasowe