Adrian Kotowski | 9 kwietnia 2019, 21:41

EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN - karta graficzna dla overclockerów dostępna w sprzedaży

Diabelnie wydajna karta dla wybranych. Osoby czekające na model EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN w końcu mogą zamówić tę konstrukcję. Producent właśnie wprowadził ten produkt do sprzedaży, przy czym kupić mogą go wyłącznie członkowie grupy EVGA Associates lub posiadacze odpowiedniego kodu. Karta jest bardzo rozbudowana, oferuje sporo ciekawych opcji, a na dodatek wykorzystuje system chłodzenia cieczą AIO.

EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN bazuje na autorskim, 12-warstwowym PCB, na którym umieszczono chip TU102 oraz potężną, działającą w systemie 16+3 sekcję zasilania. Urządzenie udostępnia również aż trzy biosy, zawierające specyficzne ustawienia dostosowane do zwykłego lub ekstremalnego (LN2) podkręcania. Według producenta budowa produktu przewyższa pod względem skomplikowania i jakości wszystko, co znajdziemy w innych kartach RTX 2080 Ti.

EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN

Prąd do sprzętu doprowadzany jest przez trzy 8-pinowe wtyczki zasilania, wyprowadzone na panelu tylnym, by można było łatwiej zapanować nad okablowaniem. Na laminacie rozmieszczono 12 sensorów temperatury i zapewniono monitoring napięć w czasie rzeczywistym, dzięki czemu dane na ten temat mogą być wyświetlane na zamontowanym na górze obudowy wyświetlaczu OLED. Ten ostatni może prezentować też temperaturę w zakresie od -64°C do +105°C, pobór energii oraz zegary. Nabywca ma również dostęp do wyprowadzeń EVBot (tuning napięć) i do podpięcia dodatkowych wentylatorów, a także gniazda USB.

EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN

Świetnie wygląda sam system chłodzenia, z miedzianym blokiem chłodzenia cieczą, połączonym dwoma tubami z radiatorem 240 mm. Na pokładzie znajdziemy jeden dodatkowym wentylator 100 mm, pomagający w rozpraszaniu ciepła na samej karcie. Taktowanie rdzenia GPU wynosi 1770 MHz, a 11 GB pamięci GDDR6 pracuje z szybkością 14 Gb/s. Na śledziu urządzenia wyprowadzono dwa złącza mini DisplayPort 1.4, jeden DisplayPort 1.4, jedno HDMI 2.0b i USB-C (z VirtualLink). Karta zajmuje w obudowie dwa sloty, ale jest dość wysoka, o czym trzeba pamiętać instalując ją w niewielkim zestawie komputerowym.

EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN

Na samym początku napisaliśmy, że EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN jest produktem dla wybranych i nie dotyczy to samej formy sprzedaży. Mowa również o cenie, która jest bardzo wysoka. Produkt dostępny jest na amerykańskiej stronie producenta w cenie 1900 dolarów. Jeśli szukacie tańszego GeForce'a RTX 2080 Ti, to tutaj sprawdzicie cenę popularnego modelu.

EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN

Źródło: EVGA