Adrian Kotowski | 12 kwietnia 2019, 19:52

G.Skill Trident Z Royal Display Box - drogie opakowanie na równie drogie pamięci RAM

To nie primaaprilisowy żart. Producenci sprzętu komputerowego prześcigają się we wprowadzaniu nowych urządzeń, mających upiększyć nasze zestawy komputerowe. G.Skill jest oczywiście w tej grupie, bo od dłuższego czasu oferuje świetnie prezentujące się pamięci RAM. Nowy sprzęt o nazwie Trident Z Royal Display Box jest jednak czymś, czego chyba nikt się nie spodziewał – w końcu kto mógł przypuszczać, że przedsiębiorstwo wpadnie na pomysł sprzedaży opakowania na moduły pamięci.

Pierwsze informacje o Trident Z Royal Display Box krążyły w sieci już od kilku tygodni, ale sądzono, że wiadomość mogła zostać przygotowana z okazji Prima Aprilis. Teraz wiemy, że G.Skill rzeczywiście zamierza sprzedawać opakowania dla swoich pamięci z serii Trident Z Royal, by nabywca mógł pochwalić się wyglądem i podświetleniem sprzętu. Produkt ma charakteryzować się wysoką jakością wykonania, bo w końcu przeznaczony jest dla „królewskich” modułów.

Trident Z Royal Display Box

W środku znajdziemy cztery banki do montażu pamięci DDR4. Co ważne, doprowadzane jest do nich zasilanie, dzięki czemu system podświetlenia w modułach Trident Z Royal działa bez zarzutu. Energia może pochodzić z dowolnego komputera, do którego opakowanie podpinamy za pomocą złącza USB. Zestaw Trident Z Royal Display Box kosztuje około 55 dolarów i trudno w ogóle powiedzieć, w jakim celu ktoś chciałby coś takiego nabyć. Do tego musimy też doliczyć zestaw pamięci, które można umieścić w środku. Najtańszy pakiet G.Skill Trident Royal złożony z dwóch modułów kosztuje 700 zł, a są też warianty kosztujące 2500 zł.

Trident Z Royal Display Box

Jeśli kogoś stać takie zestawy pamięci, to stać również na opakowanie, choć z drugiej strony nie wiemy, jaki sens ma zakup kości, których użytkownik nie zamierza używać. Można jednak sądzić, że jacyś entuzjaści się znajdą i Trident Z Royal Display Box - choć wydaje się być zupełnie absurdalnym produktem - i tak się sprzeda.

Trident Z Royal Display Box

Źródło: G.Skill